Kaip pasiruošti šeimos fotosesijai?

Šeimos fotosesija – galimybė smagiai praleisti laiką kartu, įsiamžinti ir geriau pažinti vieniems kitus. Pateikiame kelis pagrindinius patarimus, kurie leis fotosesijai vykti sklandžiai ir būtų įdomiai visiems šeimos nariams.

  1. Jeigu planuojate fotografuotis su visa šeima, pirmiausia apsvarstykite, kaip rengsitės – jūsų visų drabužiai turėtų spalviškai derėti tarpusavyje. Lengviausias (bet ne išradingiausias) sprendimas – apsirengti vienodos spalvos ar atspalvio drabužius. O galbūt šiai progai šeimos nariams verta susikurti vienodus marškinėlius?
  2. Maži vaikai fotosesijų metu mėgsta išsitepti, todėl fotografuojantis gali praversti ir atsarginis drabužėlis. Taip pat nepamirškite pasiimti servetėlių, kurios gelbėja bėgančias nosytes, o kartais ir nušluosto vieną kitą ašarą.
  3. Jeigu fotografuojamas kūdikis ar mažas vaikas, turėkite po ranka jo mėgstamą žaisliuką, kuris padėtų sudominti ir priverstų žvilgtelėti į fotoobjektyvo pusę. Vaiko dėmesį atkreipti gali ir mamos papuošalas ar balionai, kurie gali būti naudingi ir už kadro, ir kadre.
  4. Apgalvokite, kokia veikla fotografuojantis būtų įdomi visiems šeimos nariams. Galbūt su šeima mėgstate žaisti futbolą, iškylauti, pūsti muilo burbulus, o gal su lūpa tyrinėti ant žemės ropojančius vabalus ar ieškoti paslėptų lobių (angl. „geocaching“)?
  5. Su fotografu aptarkite vietą, kurioje fotografuositės. Būtų idealu, jei fotosesijos vietoje būtų galimybė pasislėpti nuo lietaus ir saulės, netoliese būtų tualetas (labiausiai aktualu vaikams).
  6. Nepamirškite pasiimti mėgstamų užkandžiu ir gėrimų, kurie ne tik numalšins alkį, bet ir gali tapti fotosesijos dalimi.
  7. Fotografavimąsi pagyvina įvairios šeimos relikvijos ar jūsų mėgstami aksesuarai – galbūt visiems kartu verta pavartyti seną šeimos albumą ar mažiausiam šeimos nariui pasimokyti važiuoti riedlente?
  8. Fotosesijos idėją gali pasufleruoti metų laikai ar artėjančios šventės – galbūt su šeima fotosesijoje jums patiktų skaptuoti Helovino moliūgus ar miške puošti eglutę žiemą praalkusiems žvėreliams?
  9. Jeigu namie turite augintinį, pagalvokite, ar jo neverta kartu pasiimti į fotosesiją. Padėti apsispręsti turėtų augintinio būdas: jei šis jaukus, draugiškas ir socialus – pirmyn.

Šaltinis: noriufoto.lt