Apie

Fotografas Julius Kalinskas. Daugelyje fotosesijų jam talkina žmona Kristina (J. Stacevičiaus nuotr.)

Julius Kalinskas į fotografijos sritį pradėjo gilintis studijų metu – nuo 2004 m., o nuo 2007 m. praktines žinias ėmė kaupti pradėjęs dirbti spaudos fotografu. J. Kalinsko darbai publikuojami naujienų portaluose 15min.lt, Zmones.lt, žurnale „Žmonės“. Fotografo įamžintų kadrų taip pat buvo galima išvysti jau nebeleidžiamame savaitraštyje „15 minučių“, žurnaluose „Privatu“, „Spo“ bei „Klubas“.

Kasdien fotografo objektyve atsiduria svarbiausios Lietuvos aktualijos – šalies vardą garsinančių sportininkų pergalių akimirkos, valstybės likimą lemiančių politikų veikla, skaudžios netektys ar ryškiausi kultūros ir pramogų pasaulio veikėjų pasirodymai.

Spaudos fotografijoje įgytas žinias J. Kalinskas siekia pritaikyti fotosesijų metu – jam svarbiausia ne nudailinta ir pozuota situacija, tačiau netikėtos situacijos ir nesuvaidintos emocijos. Juk dažniausiai žmonės, nepastebėję, kad yra fotografuojami, nuotraukose būna tikresni, atviresni.

Konkursai ir parodos

J. Kalinskas dalyvauja spaudos fotografų konkursuose – jo darbų galima rasti nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ geriausių nuotraukų albumuose „Lietuvos spaudos fotografija ‘12“ ir „Lietuvos spaudos fotografija ‘13“ bei asmeniniame puslapyje noriufoto.lt.

2015 m. fotografas J. Kalinskas surengė asmeninę fotografijų parodą „Kontrastai. Pietryčių Azija“. Joje buvo eksponuojamos nuotraukos, kuriose buvo užfiksuotos Tailando ir Kambodžos miestuose ir miesteliuose verdančio gyvenimo akimirkos, vietinės kultūros ir gamtos atspindžiai.

Apie parodą galima skaityti čia:

http://www.15min.lt/kultura/naujiena/renginiai/kino-teatre-pasaka-15min-lt-fotografo-juliaus-kalinsko-darbu-paroda-kontrastai-pietryciu-azija-29-494909

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-04-03-fotografiju-parodoje-kontrastai-pietryciu-azija-ryskios-akimirkos-ir-nesuvaidintos-sypsenos/129368